עובדת לשעבר במשרד להגנת הסביבה מעידה על התנהלות אכיפה כושלת

 

עובדת לשעבר במשרד להגנת הסביבה: "אני סטודנטית לתואר שני באוניברסיטה העברית. בתואר הראשון עבדתי במשרד להגנת הסביבה באגף אכיפה. במשך כמעט שנה. עד שפוטרתי. למה? כי שאלתי יותר מדיי.
בתור סטודנטית למדעי הסביבה מאוד התעניינתי והרגשתי שליחות לעבוד במשרד. מה שהתברר, בדיעבד, כמחשבה תמימה.
במשרד קיימת האכיפה המנהלית שלרוב הנה הצעד הראשון בהתמודדות עם (גורם) מפגע.
ההליך המנהלי אמור לארוך עד 5 חודשים, אך אני ראיתי עשרות מפגעים מרוחים, ונגררים בהליך מנהלי לא חודשים לא שנה, שנים!
מפעל או בית עסק מקבל בתור שלב ראשון מכתב התראה, ועוד התראה לאחר מכן זימון לשימוע, כשהשימוע הוא בעצם נזיפה, זה לא כלי מאיים ולא מרתיע! לא מה שיגרום ל(גורם) מפגע לחזור על המפגע בשנית והיו מקרים בהם בשלישית ואף יותר.
בפועל היו מעט מאוד מקרים בהם ראיתי (גורם) מפגע שמסדיר את המפגע במסגרת הזמנים שנקבעה בשימוע .
המדיניות שאני ראיתי הייתה כזו שמתירה הארכות מופרזות וסלחנות בלתי הגיונית, כאשר מדובר, בהשלכות חמורות על הסביבה ובריאות הציבור. ובנוסף על כך המשרד להגנס מצטייר בעיניי המפגעים כגוף חסר יכולת הרתעה.
אני רוצה לסכם בכך שההתרשמות שלי מההתנהלות באגף הזה במשרד היא לקויה, רקובה  ואף כושלת."

עדותה של העובדת הזאת מוכיחה מילה במילה את מה שאנחנו טוענים כבר שנים, ואת מה שחלק מעובדי המשרד כיום אומרים שלא לציטוט ובשיחות פנימיות. לפני הדיון העברנו לוועדה, באמצעות חה"כ יעל כהן פארן, רשימה של שימועים שניהל המשרד להגנת הסביבה נגד מפעלים בשנתיים האחרונות חוץ מכרמל אולפינים ואשר כולם נשארו חסויים וחשוכים וביניהם חיפה כימיקלים דרום, חד אסף, חברת חשמל תחנת הכוח רוטנברג, רכבת ישראל, כרמל אולפינים, מגן גלוון, אלקון, שמן, שרפי כרמל, פרוטרום ועוד. אין פלא שהמשרד לא חושף את השימועים ואת ההליכים שהוא מנהל, כי המשמעות היא לחשוף את מערומיו ולהודות במחדלים שלו.

 

 

 

 

עובדת לשעבר במשרד להגנת הסביבה: "מערכת רקובה ועצלנית", 3.12.16, חדשות 10

בצל השימוע במשרד להגנת הסביבה נגד בתי הזיקוק בחיפה, טוענת ניקול בכר, עובדת לשעבר באגף האכיפה של המשרד, כי הטיפול במפגעים סביבתיים לוקה ברשלנות. לדברי בכר מדובר במערכת רקובה שמתעלמת ממפגעים: "הם רגילים לעשות מה שבא להם ושהתחלתי להעיר פיטרו אותי"

 

ח"כ יעל כהן פארן: התנהלות המשרד להגנת הסביבה במחשכים מובילה לאכיפה בעייתית כנגד המפעלים המזהמים, 23.11.16, מערכת תשתיות

ועדת השקיפות של הכנסת ערכה היום דיון ביוזמת ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) בנושא חוסר שקיפות של הליכי השימוע כנגד מפעלים מזהמים. לאחרונה התנהל במשרד להגנת הסביבה שימוע בדלתיים סגורות כנגד מפעל כרמל אולפינים ובמהלכו סירב המשרד להכניס כמשקיפים נציגי ציבור, ולשמוע את עמדות הציבור.

 

עובדת לשעבר במשרד להגנ"ס: "ההתרשמות שלי מהאגף הזה במשרד היא לקויה, רקובה ואף כושלת", infospot, 23.11.16

בדיון שנערך בוועדת השקיפות בכנסת העידה עובדת לשעבר באגף אכיפה במשרד להגנת הסביבה שפוטרה, לדבריה, בגלל ששאלה יותר מדי. הנה הדברים

 

 

 

 

 

 

 

צרו קשר للاتصال بنا

דרכי התקשרות עם עמותת אזרחים למען הסביבה

משרד העמותה: רחוב הנפח 10, קומה 1, כרמיאל

אימיילinfo@cfenvironment.org.i

פקס:  04-9978837

הצטרפו אלינו انضموا إلينا

אתם כאן: דף הבית עובדת לשעבר במשרד להגנת הסביבה מעידה על התנהלות אכיפה כושלת 23.11.16