מחכים להחלטת בית המשפט - צו סגירה למיכל האמוניה 12.2.17

 

עיריית חיפה פנתה לבית המשפט בבקשה לסגור את מיכל האמוניה, לאחר שצוות הועדה המקצועית לבחינת נושא האמוניה במפרץ חיפה קבע כי יש לסגור את המיכל באופן מיידי היות והוא מהווה סכנה ממשית למאות אלפי אנשים. פרופ' אהוד קינן, ראש הועדה המקצועית לבחינת נושא האמוניה במפרץ חיפה: "לא ייתכן שבמשך שלושים שנה מעולם לא בדקו את המכל לפרטי פרטים. כשראיתי את הנתונים והמצב של המכל נחרדתי. המכל בסוף חייו. יש ארבע או חמש נקודות במיכל עם בעיות קשות מאוד. הוא יכול להתפרק מחר בבוקר."

יום רביעי (8.2.17) - השופטת סיגלית גץ אופיר מבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה הוציאה צו סגירה למיכל האמוניה, עד לקיום דיון בנושא ביום חמישי 9.2.17 בשעה 11:30.

יום חמישי (9.2.17) - בתום הדיון נקבע כי החלטה סופית תינתן ביום ראשון (12.2.17) ועד אז צו הסגירה יישאר בתוקף

 

ללא ספק מדובר בעליית מדרגה נוספת במאבק נגד מיכל האמוניה ונגד התעשייה המזהמת בכלל. אנחנו מקווים שהשופטת שתדון בצו הסגירה, לא תשתכנע מטענות המפעל או מהתערבות של גופים נוספים במדינה ותבטל את הצו אלא תשאיר אותו על כנו.

עם זאת, כל עוד מיכל האמוניה נותר מלא באמוניה הסכנה עדיין מרחפת

 

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "עד היום ההתנהלות היתה על אחריות המדינה בלבד. המדינה הלכה למכרז והושקעו 700 מיליון שקלים ותכנית עסקית עם היתכנות גדולה שהיזמים יבואו. אבל ירידה במחירי הגז ובמחירי האמוניה הובילו לכך שהתכנית הפכה לפחות ופחות כלכלית בקו הגמר.  ראינו ששינויים קוסמטיים במכרז האמוניה לא יעזרו והפסיביות של מפעל חיפה כימיקלים שטען כי הבעיה היא של המדינה והיא זו שצריכה לספק פיתרון ולכם החלטנו לשנות את כללי המשחק. הודענו לחיפה כימיקלים שיש להם טעות יסודית בתפיסה מאחר והם הצרכן העיקרי של האמוניה וזו בעיה שלהם. הודענו להם שאם לא יציגו תכנית ברורה להפחתת הסיכון, קרי הוצאתו של מיכל האמוניה ממפרץ חיפה, לא נאריך להם את ההיתר לעשות שימוש ברעלים ונשים אותם במצב שהמיכל ייסגר. אולטימטום - תכנית ברורה או סגירת המיכל."

 

 

 

בתקשורת:

מיכל האמוניה: אלף עובדים ומאה אלף תושבים - מחכים לגזר דין, הדר חורש, 9.2.17, וואלה! NEWS

המשרד להגנת הסביבה מאיים לסגור את מיכל האמוניה, המוגדר על ידי הנאבקים לחיסולו "פצצת זמן", בעוד 3 שבועות. אם לא יימצא פתרון ייסגר מפעל חיפה כימיקלים ומפעלים נוספים וכ-1,000 עובדים יילכו הביתה. החלופה: המיכל יישאר, והמשרד ימשיך לשכנע את הציבור שהכל בסדר

 

ביהמ"ש האריך את סגירת מיכל האמוניה בחיפה עד ליום ראשון, ליאור גוטמן, 9.2.17, כלכליסט

אמש ניתן צו סגירה למקום, בעקבות דו"ח של הטכניון שהזהיר מסכנה חמורה לחיי חצי מיליון תושבים במקרה של תקלה או דליפה

 

צו לסגירת מיכל האמוניה בחיפה עד לדיון מחר בבוקר, נתי יפת, 8.2.17, גלובס

את הבקשה לצו הגישה עיריית חיפה בעקבות פרסום דוח חמור בשבוע שעבר, ולפיו תרחיש של פגיעה באוניה המייבאת אמוניה לישראל או במיכל עלול להסתיים במוות של עשרות אלפי אנשים

 

הקרב על האמוניה: בחיפה כימיקלים מעדיפים מהלך משפטי, יאיר קראוס, 8.2.17, nrg

בחברת הכימיקלים מבינים שלא יוכלו לנצח בקרב על דעת הקהל בנושא, ומעדיפים ללכת לבית המשפט - שכבר הפך בעבר החלטה של ראש העיר יונה יהב על סגירת מפעל מזהם. גם השר להגנת הסביבה אלקין מודה: "לא אנפיק צו שלא אוכל להגן עליו"

 

"קיימת סכנה אמיתית": עיריית חיפה הוציאה צו סגירה למיכל האמוניה, יונתן הללי, 8.2.17, מעריב

העתירה התקבלה בבית המשפט במעמד צד אחד. ח"כ לפיד: "חייבים לפנות את הפצצה הגדולה ביותר במזה"ת", סיעת 'המחנה הציוני': "מקווים שצו בית המשפט יהפוך לקבוע"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צרו קשר للاتصال بنا

עמותת אזרחים למען הסביבה, ת.ד. 1075 פקיעין 24914

טלפון: 04-9997550     

פקס:  04-9978837

הצטרפו אלינו انضموا إلينا

אתם כאן: דף הבית מחכים להחלטת בית המשפט - צו סגירה למיכל האמוניה 12.2.17