דרוש לחיפה - אוויר לנשימה

 

 

 

 

 

 

 

 

חוקרי הזיהום במפרץ חיפה: משתיקים אותנו 9.11.15

לאחר שבשבוע שעבר נחשפו בחדשות 2 נתוני המחקר הקושר בין תחלואה בסרטן לבין זיהום המפעלים במפרץ חיפה, טוענים כעת החוקרים כי ראש עיריית חיפה יונה יהב החליט לעצור את מימונו. העירייה: "לא מכירים את הסיפור"

חוקרי הזיהום במפרץ חיפה: משתיקים אותנו

המחקר האפידימיולוגי הנרחב, ראשון מסוגו, שהחל לפני מספר חודשים והיה צריך להמשך חמש שנים, ביקש לבדוק האם יש קשר בין התחלואה החריגה בסרטן ובמחלות נוספות בחיפה ובמפרץ לבין זיהום האוויר. מהנתונים הראשוניים עולה כי באזור הר הכרמל ובאזור מפרץ חיפה מוקדי תחלואה חריגה. החוקרים סבורים שיש קשר בין מקרי הסרטן החריגים הללו ובין זיהום מהמפעלים. לאחר הצגת הנתונים בעיריית חיפה נאמר לחוקרים על ידי בכירים בעירייה שהנתונים "מאכזבים ויפגעו בתדמית העיר" ונאסר על החוקרים להיפגש עם אנשי משרד הבריאות כדי להציג בפניהם את הנתונים הראשוניים. החוקרים טוענים כי לאחר הצגת הממצאים הראשוניים בפני עיריית חיפה התקבלה הוראה מטעם ראש העיר על הפסקת מימון המחקר.

רק בשבוע שעבר (2.11.15)  פורסם בערוץ 2 כי נתונים עקביים וחד משמעיים מראים כבר שנים עודף תחלואה בנפת חיפה במחלות סרטן ריאה, מחלות לב ואסטמה ורק לפני חצי שנה רעשה המדינה לאחר פרסום נתוני תחלואת הסרטן באזור מפרץ חיפה ומאז – דממה. המחלקה האונקולוגית ברמב"ם קורסת תחת העומס, אבל האם יש רופאים שחוששים לקשור בין זיהום לתחלואה בשל תרומות של בעלי ההון? - המפרץ המזוהם: "אין פה בניין שאין בו סרטן" - חיים ריבלין, 2.11.15, ערוץ 2

 

 

 

 

צרו קשר للاتصال بنا

דרכי התקשרות עם עמותת אזרחים למען הסביבה

משרד העמותה: רחוב הנפח 10, קומה 1, כרמיאל

אימיילinfo@cfenvironment.org.i

פקס:  04-9978837

הצטרפו אלינו انضموا إلينا

אתם כאן: דף הבית חוקרי הזיהום במפרץ חיפה: משתיקים אותנו 9.11.15