מפעל חוד אסף פלדה בעכו חוזר לפעילות מלאה בתנאים חדשים 30.5.16

 

לאחר שפעילות ההתכה במפעל חוד אסף פלדה בקריית הפלדה בעכו הושבתה זמנית בהוראת המשרד להגנת הסביבה בעקבות עלייה בזיהום האוויר בקיבוץ כפר מסריק במהלך השבוע שעבר ובעיקר בסוף השבוע, המשרד להגנת הסביבה הגיע להסכמה עם המפעל להפסקה מיידית של תהליך התכת המתכות - עד לבירור מקורות הפליטה וטיפול בהם. לאחר שהתקיימה היום פגישה מקצועית בין נציגי המפעל והמשרד הוחלט לאפשר למפעל לחזור להפעיל את פעילות ההתכה בנהלים חדשים.

הוחלט כי כאשר שלושת התנאים הבאים יתקיימו יחד תופסק פעילות ההתכה במפעל מיידית:

1. עלייה בריכוז חלקיקים נשימים הקטנים מ-2.5 מיקרון בתחנת הניטור שנמצאת בכפר מסריק מערך מרבי שעתי חדש (מחמיר יותר)

2. רוח דרום מערבית

3. ריכוז חלקיקים נשימים הקטנים מ-2.5 מיקרון בתחנת הניטור בקרית מוצקין יחשב כרקע. הערך השעתי לא יעלה על מחצית הערך הנמדד בתחנת הניטור בכפר מסריק

בנוסף, נדרשים מהמפעל צעדים ארוכי טווח הכוללים בניית מערך שימנע טוב יותר את הפליטות.

ההבנה של הקשר הישיר שבין תלונות התושבים על צריבות בעיניים, קשיי נשימה וריחות לבין פעילות ההתכה במפעל הושגה בזכות ההשבתה הזמנית של הפעילות במפעל שהראתה שיפור ניכר בתחושת התושבים ובריכוזי החלקיקים הנמדדים בקיבוץ.תלונות התושבים חוזרות ונשנות, בעיקר בתקופה האחרונה בה לא פעם נאלצו התושבים להסתגר בבתיהם מתחושות המחנק.

התושבים החיים בסמיכות למפעל יכולים לרשום לעצמם הישג במאבק ארוך השנים שהם מנהלים נגד הזיהום שיוצר המפעל. מדובר בהישג לא מבוטל אך יש לעקוב על אכיפת ההחלטות החדשות - נקודת התורפה של המשרד להגנת הסביבה.

 

 

 

תחת אזהרה: מפעל חוד אסף פלדה בעכו ישוב לעבוד, אילנה קוריאל, Ynet, 30.5.16

המשרד להגנת הסביבה אישר למפעל חוד אסף פלדה לשוב לעבוד, וקבע כי בכל חריגה מעל ערך מסוים – המפעל יושבת מיידית, 31.5.16, הודעת דובר המשרד להגנת הסביבה

 

 

 

 

 

צרו קשר للاتصال بنا

דרכי התקשרות עם עמותת אזרחים למען הסביבה

משרד העמותה: רחוב הנפח 10, קומה 1, כרמיאל

אימיילinfo@cfenvironment.org.i

פקס:  04-9978837

הצטרפו אלינו انضموا إلينا

אתם כאן: דף הבית מפעל חוד אסף פלדה בעכו חוזר לפעילות מלאה בתנאים חדשים 30.5.16