עמותת אזרחים למען הסביבה

ביהמ"ש חייב את המועצה האזורית מטה אשר ומועצת מזרעה לטפל בתופעת שרפת הפסולת 13.3.16

בעקבות עתירה של אזרחים למען הסביבה – ביה"מש מעביר מסר ברור לרשויות המקומיות שתפקידן לדאוג לרווחת תושביהן ולטפל במפגעי פסולת וזיהום אוויר

שריפת פסולת

בית המשפט המחוזי קיבל היום את העתירה שהגשנו נגד המועצה האזורית מטה אשר ומועצה מקומית מזרעה ואיגוד ערים גליל מערבי, וחייב אותם לטפל במפגעי הפסולת ובבעית שריפות הפסולת שקיימת כבר שנים בשטחים שבין הכפר מזרעה וקיבוץ עברון.

השופטת ריבי למלשטריך-לטר ביקשה מכל אחד מנציגי הרשויות להציג תכנית פעולה שכל רשות מתחייבת לבצע אותה לתקופה של שישה חודשים שבמהלכן תבחן העמותה האם אכן ​הפעולות שננקטות מצליחות לטפל בבעיה או לא, וכן חייבה את המועצה האזורית מטה אשר בהוצאות העמותה בסך 10,000 ש"ח.

 

הפרוטוקול כולל פסק הדין מיום 13.3.16

 

עו"ד ג'מילה הרדל ואכים: "השופטת העבירה היום מסר ברור לרשויות המקומיות שתפקידן לדאוג לרווחת תושביהן ולטפל במפגעי פסולת וזיהום אוויר, גם כאשר מדובר בבעיה מורכבת, ודחתה כל ניסיון מצידן להפיל את האחריות על המשרד להגנת הסביבה או על משטרת ישראל. היא קיבלה את כל הטיעונים שלנו ונתנה אמון מלא במסמכים שהגשנו ובחוות דעת המודד מטעמנו ודחתה כל ניסיון של התנערות מאחריות מצד הרשויות. מדובר בהישג גדול לתושבי עברון ומזרעה אשר סובלים כבר שנים רבות ממפגעי שריפות פסולת קשים ונתקלים בהתעלמות וזלזול בסבל שלהם מצד הרשויות המקומיות ופסק הדין הזה מחייב אותן כעת להתחיל לפעול במקום להטיל את האשמה אחת על השניה".

 

 

ביהמ"ש חייב מועצות לטפל בתופעת שריפת הפסולתיאיר קראוס, 14.3.16, nrg

בשורה לתושבי הגליל המערבי שסובלים ממפגעים סביבתיים בשנים האחרונות. הרשויות יצטרכו למנוע כעת את המשך שריפת הפסולת הפיראטית

 

בית המשפט הורה למטה אשר ומזרעה לטפל בשריפות הפסולת, רותם כבסה, 16.3.16, בלינקר

 

אחרי חמש שנים של שריפות פיראטיות בקו הגבול בין קיבוץ עברון לכפר מזרעה, בית המשפט המחוזי קיבל את העתירה של אזרחים למען הסביבה (אל"ס) נגד המועצה האזורית מטה אשר, המועצה מקומית מזרעה ואיגוד ערים גליל מערבי, וחייב אותם לטפל בבעיית שריפות הפסולת ומפגעיה.

שתף

עוד באותו עניין