עמותת אזרחים למען הסביבה

דיון בבית המשפט בעניין צו הסגירה שנתנה עיריית חיפה לכרמל אולפינים 6.11.16

היום בשעה 11:00 התקיים דיון בבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה, על אחד המפעלים המזהמים ביותר של בז"ן – כרמל אולפינים.

המשרד להגנת הסביבה שוב מילא את פיו מים ולא נקט: למרות שהשופטת ביקשה שהמשרד להגנת הסביבה יגיע לדיון בצו הסגירה שהוציאה עירית חיפה נגד המפעל ויתן את חוות דעתו, נציגי המשרד הגיעו היום לדיון ושתקו בטענה שאין עדיין החלטה לגבי המפעל.
על פי הנתונים שאספנו, בדוחות של המשרד להגנת הסביבה מפורטות שורה ארוכה של עבירות מהשנים 2012 ועד האירועים האחרונים של הלפיד, אותם אירועים אשר בגינם הוזמן המפעל לשימוע במשרד וגם הוצא צו הסגירה.

אז מדוע ברגע האמת המשרד להגנת הסביבה לא תומך באכיפה שעושה העיריה ואפילו פוגע בה ובסיכוייה??

הנהלת בז"ן שחררה את העובדים להפגין מחוץ לבית המשפט:

 

 

 

נדחה הדיון לסגירת כרמל אולפינים, פוראת נאסר, 6.11.16, חדשות 2

ביהמ"ש דחה את קבלת ההחלטה בנוגע לסגירת מפעל "כרמל אולפינים" בחיפה, לאחר שהעירייה טענה כי גרם לזיהום אוויר חמור. זו הפעם השנייה בתוך 10 ימים שביהמ"ש מעכב את ההחלטה בנושא, לאחר שצו הסגירה שהוציאה עיריית חיפה – נדחה. המשרד להגנת הסביבה לא הגיש חוות דעת בנושא, מה שהוביל לדחייה הנוספת

 

חיפה דורשת לסגור מפעל מזהם: "כמו נהג שנתפס ב-10,000 קמ"ש", אלי אשכנזי, 6.11.16, וואלה! NEWS

נציג העירייה טען בבית המשפט כי הנהלת "כרמל אולפינים" הגיבה להזמנה לשימוע בעקבות פליטת מזהמים בתשובה: "אלה החיים". לטענת המפעל, "העירייה אצה להוציא צו בטרם הסתיים השימוע"

 

חיפה: ביהמ"ש דן בסגירת מפעל של בז"ן, העובדים הפגינו, אחיה ראב"ד, 6.11.16, Ynet

מאות מעובדי בתי הזיקוק הפגינו מול בית המשפט לפני הדיון בבקשת כרמל אולפינים לבטל את צו הסגירה למפעל. במהלך הדיון סירבו נציגי המשרד להגנת הסביבה להגיב לשאלת השופטת האם המפעל הפר את תנאי ההיתר

"אצה להם הדרך", ארז רביב, 7.11.16, דבר ראשון

האם עיריית חיפה נחפזה להוציא צו סגירה זמני למפעל מזהם? עובדי 'כרמל אולפינים' הפגינו אמש מול בית המשפט בחיפה כנגד צו הסגירה. המפעל טוען שלא היתה חריגה בזיהום, העירייה טוענת שכן, פעילי הסביבה זועמים, והמשרד להגנת הסביבה מתנער מאחריות. ומי ישמור על העובדים והאזרחים בחיפה?

 

 

 

 

 

שתף

עוד באותו עניין